Asset Publisher Asset Publisher

Uwaga na chwilowe utrudnienia na szlaku rowerowym

KOMUNIKAT NADLEŚNICTWA LĘBORK

Dbając o bezpieczeństwo turystów przystąpiliśmy do usunięcia tzw. drzew niebezpiecznych mogących zagrażać życiu i zdrowiu osób korzystających ze szlaku rowerowego prowadzącego z Lęborka w kierunku Leśnic wzdłuż DK6. Wycinka i uprzatnięcie szlaku turystycznego potrwa do 9.08.2019 r. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, a także o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu tego terenu.

 

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia.  
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                                                                              
PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!