Lista aktualności Lista aktualności

Promujemy lasy i drewno jako super surowiec

Połowa czerwca jeszcze nie minęła, a leśnicy z Lęborka brali udział w dwóch dużych wydarzeniach na terenie Słowińskiego Parku Narodowego oraz miasta Lęborka. Pracownicy Nadleśnictwa Lębork chętnie biorą udział w wielu wydarzeniach plenerowych w jakich promują przy okazji nasze lasy i prowadzenie zrównoważonej gospodarki leśnej.

4 czerwca na terenie Obwodu Ochronnego Rąbka na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, z inicjatywy Dyrektora Parku Narodowego odbyła się coroczna edycja wydarzenia poświęcona bezpieczeństwa na wodzie współorganizowana z zaprzyjaźnionymi instytucjami. I tak odbyła się prezentacja sprzętu ratowniczego w wykonaniu WOPR, po której można było nauczyć się prawidłowego udzielania pierwszej pomocy pod okiem ratowników. Lęborscy Leśnicy wspólnie z pracownikami Słowińskiego Parku Narodowego i Wolińskiego Parku Narodowego zorganizowali liczne konkursy i gry, w których oprócz uczniów z lokalnych szkół podstawowych brali udział przybyli na miejsce turyści. Wydarzenie było również doskonałym pretekstem do zaprezentowania walorów przyrodniczych i turystycznych terenu Nadleśnictwa Lębork oraz okolicznych nadmorskich gmin.

W dniach 7 - 8 czerwca w Lęborku odbyły się Lęborskie Dni Techniki, podczas których Nadleśnictwo Lębork brało udział w Wystawie Przedsiębiorców z terenu powiatu lęborskiego. Lęborskie nadleśnictwo jako firma lokalna zatrudnia pracowników w biurze i w terenie. Pośrednio ze względu na profil przedsiębiorstwa nadleśnictwo jest źródłem szerokiego zakresu prac z dziedziny gospodarki leśnej dla wielu pracowników zakładów usług leśnych. Ponadto Nadleśnictwo Lębork poprzez podaż na rynek lokalny niezastąpionego w wielu dziedzinach surowca odnawialnego jakim jest drewno, ma swój pośredni wpływ na rozwój i kształtowanie przemysłu drzewnego mającego swoje przełożenie na zatrudnienie pracowników.   

A już jutro, tj. 15 czerwca na Skwerze Arki w Gdyni lęborscy leśnicy będą obecni na Pomorskim Pikniku Energetycznym w godzinach 10.00 - 17.00. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska leśników z całej RDLP w Gdańsku!

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia.  
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                                                                              
PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!