Lista aktualności Lista aktualności

Odwiedziny emerytowanych leśników na terenie Nadleśnictwa Lębork

21 maja 2019 roku teren mieliśmy przyjemność gościć emerytowanych pracowników biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku oraz emerytowanych pracowników pomorskich nadleśnictw.

Spotkanie rozpoczęło się w świetlicy nadleśnictwa, w której Nadleśniczy oraz Zastępca Nadleśniczego zapoznali gości z aspektami gospodarczymi oraz walorami przyrodniczymi i historycznymi Nadleśnictwa Lębork. Po prezentacji leśnicy ruszyli w teren. Na uczestników czekała wycieczka do Wyłączonego Drzewostanu Nasiennego w Leśnictwie Leśnice, na terenie porośniętych drzewostanami dębowymi oraz buczynami wzgórz morenowych leżących na południe od Lęborka. Następnie leśnicy przemieścili się do Łeby, podziwiając po drodze okoliczne lasy i miejsca pamięci rozproszone po terenie powiatu lęborskiego. Po przyjeździe do Łeby na wszystkich czekała mała niespodzianka w Hotelu Neptun, z którego rozciągał się przepiękny widok na plażę i Morze Bałtyckie. Wracając w okolice Lęborka wycieczka leśników podziwiała lasy Leśnictw Ulinia, Szczenurze, Strzeszewo, Wrzeście, Łebień, Nowa Wieś oraz Małoszyce. Zakończenie spotkania obyło się na terenie Uroczyska Drętowo, gdzie przygotowano dla wszystkich obiad po zakończeniu zwiedzania w terenie. Przed posiłkiem goście zapoznali się także z systemem działania monitoringu i ochrony przeciwpożarowej praktykowanej w Nadleśnictwie Lębork oraz dowiedzieli się o ofercie edukacyjnej jaką dysponuje Nadleśnictwo Lębork.

Nadleśniczy Jan Dominiecki wraz z Zastępcą Nadleśniczego Ewą Rogaczewską jako gospodarze terenu towarzyszyli gościom podczas całego dnia spędzonego w Nadleśnictwie Lębork.